Callao Domes
Gæster er velkommen til at bo i Callao Domes ferieleilighed, mens de besøger Buenos Aires.
Lejlighed ligger 2 km fra Kvindernes bro, 2,1 km fra Recoleta-kirkegården og også nær Paseo La Plaza. En stor række af sydamerikansker måltider findes i Pizzeria Kentucky inden for 150 meter fra indkvarteringen. Museum for Latinamerikansk Kunst kan nås på få minutter til fods.
Det tager 20 minutter til fods til Once togstation.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Gratis WiFi
På værelset
- Klimaanlæg
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🕌
Hvilke populære seværdigheder er der tæt på det 3-stjernede Callao Domes hotel?
Recoleta-kirkegården samt San Telno er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra det 3-stjernede Callao Domes hotel. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Callao Domes hotel?
Det Callao Domes hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🍹
Hvad er de bedste restauranter i nærheden af et Callao Domes hotel?
Du vil være i stand til at nyde maden i nærliggende etablissementer, Cafe de Madres de Plaza de Mayo og Borgatta, da de ligger kun omkring 5-minutters gang fra et Callao Domes hotel. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Callao Domes hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Callao Domes hotel ved 12:00. - ❓
Hvilken afbestillingspolitik tilbydes i hotellet?
Her er gratis afbestilling angivet. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen af hotellet